Předmět Laboratoř fyziky začíná 1. týden semestru podle rozvrhu jednotlivých skupin. Účast na úvodní hodině je povinná, a to i pro studenty, kteří se chystají na postupový test.

Pokud se student ze závažných důvodů nemůže dostavit na úvodní hodinu své skupiny, je možné a účelné úvodní hodinu absolvovat s jiným turnusem 1. týden semestru. Pokud se student ze závažných důvodů na úvodní hodinu nebude moci dostavit vůbec, musí před 1. měřením dodatečně absolvovat test bezpečnosti práce, kterým potvrdí prostudování bezpečnostních pravidel.

Upozornění pro studenty, kteří mají první týden výuky Laboratoř z organické chemie: úvodní hodinu Laboratoří fyziky můžete také absolvovat na turnusu, který začíná ve čtvrtek od 17 hodin.

Obecná informace: Laboratoř fyziky se koná pravidelně každý týden, přičemž trvá tři výukové hodiny. Termín laboratoří si studenti zvolí a zapíší standardně na začátku semestru v SISu.