Jsme na Facebooku!

Facebook ÚFMT

 

Náhradní termín úvodní hodiny předmětu Laboratoř fyziky se bude konat v Po 25.9. 2017 od 17:00 v laboratoři B212. Na úvodní hodině se, mimo jiné, koná školení bezpečnosti práce. Studenti, kteří by neabsolvovali tuto úvodní hodinu, by museli před prvním měřením laboratorní úlohy napsat test bezpečnosti práce.

Z organizačních důvodů tedy prosíme ty z Vás, kteří máte tento týden laboratoře z organické chemie, a tudíž se nemůžete dostavit na úvodní hodinu předmětu Laboratoř fyziky, zda byste toto mohli napsat vedoucímu předmětu Dr. Fišerovi (email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Do emailu také připište, na jaký termín laboratoří fyziky patříte (např. Po 11:00).

Obecná informace: úvodní hodinu Laboratoří fyziky je také možno si nahradit na jakémkoliv jiném termínu Laboratoří fyziky v první vyučovací týden (laboratoře fyziky se konají Po až St – 8:00 až 10:30, 11:00 až 13:30, 14:00 až 16:30, Čt – 8:00 až 10:30, 14:00 až 16:30, 17:00 až 19:30, Pá – 11:00 až 13:30).

Studenti, kteří nezískali zápočet z předmětu Fyzika I a chtějí nastoupit do Laboratoří fyziky, mají příležitost získat zápočet úspěšným absolvováním postupového testu, který se bude konat v pátek 22.9. 2017 v místnosti B212 od 14:00. Náhradní ani opravný termín tohoto testu není možný. Na test se studenti přihlásí na úvodní hodině v laboratoři fyziky.

Předmět Laboratoř fyziky začíná 1. týden semestru podle rozvrhu jednotlivých skupin. Účast na úvodní hodině je povinná, a to i pro studenty, kteří se chystají na postupový test (viz informace výše). Pokud se student ze závažných důvodů na úvodní hodinu nebude moci dostavit, musí před 1. měřením dodatečně absolvovat test bezpečnosti práce, kterým potvrdí prostudování bezpečnostních pravidel. Pokud se student ze závažných důvodů nemůže dostavit na úvodní hodinu své skupiny, je možné a účelné úvodní hodinu absolvovat s jiným turnusem 1. týden semestru.

Obecná informace: Laboratoř fyziky se koná pravidelně každý týden, přičemž trvá tři výukové hodiny. Termín laboratoří si studenti zvolí a zapíší standardně na začátku semestru v SISu.

  • V zimním semestru 2017-2018 si můžete Fyziku I zapsat znovu, zápočet získaný v předchozím letním semestru vám uzná vedoucí ústavu doc. Hofmann (vyčkejte však s návštěvou u něj do cca třetího týdne semestru, aby šlo již zápočet zapsat do SISu).
  • Výuka v zimním semestru probíhá ve středu v posluchárně B06 od 8:00 do 9:50 formou řádné přednášky, od 10:00 do 10:50 se budeme věnovat obtížnějším partiím a bude prostor i na Vaše dotazy.
  • Seminář se bude konat ve čtvrtek od 16:00 v místnosti B06.
  • Zápočtové testy pro ty z Vás, kteří ještě zápočet nezískali, se budou konat v šestém a dvanáctém týdnu semestru, pro zisk zápočtu potřebujete v součtu z obou testů opět minimálně 50 % bodů.
  • První zkouškový předtermín bývá již v polovině října, další pak v polovině listopadu a v polovině prosince.
  • Požadavky ke zkoušce zůstávají stejné jako v letním semestru.

 

Projekt NATO SPS

nato

Řešíme projekt Solid state gas sensors against security and military threads pod záštitou Severoatlantické aliance. Podívejte se na nejnovější výsledky výzkumu a vývoje v oblasti chemických senzorů bojových látek a tagantů výbušnin jichž jsme dosáhli.

Studentské práce

Studentské práce
Blíží se závěr vašeho studia a hledáte proto vhodnou bakalářskou, magisterskou či doktorskou práci? Náš ústav každoročně vypisuje celou řadu prací. Můžete se díky ní zúčastnit zajímavého výzkumu, či získat dobrý základ do praxe.

Učební pomůcky

Učební pomůcky
Hledáte návody na laboratorní úlohy, chyběli jste na přednášce nebo se připravujete na zkoušku? Podívejte se do naší rozsáhlé databáze elektronických pomůcek k jednotlivým předmětům.